Pamokos gryname ore

Pamokos gryname ore

 Kai už lango vilioja saulės nutviekstas auksaspalvis ruduo, taip norisi pabraidyti po šiurenančius margaspalvius lapus ir pasidžiaugti neįtikėtinu gamtos grožiu. Ir kodėl to nepadarius, jei per pamoką numatyta diskutuoti tam tikra tema – juk tai daryti galima ir gamtoje.

 Spalio 20 dieną 5 ir 7 klasės mokiniams lietuvių kalbos pamokos buvo vedamos gimnazijos aikštyne. Su penktokais kalbėjomės tema „Ir mes, penktokai, galime padaryti daug gero”, o su septintokais diskutavome apie žmonių santykius ir gyvenimo vertę. 

 Netradicinėje aplinkoje ir mokymosi būdai kitokie. Su penktokais kalbėjome sustoję ratu, dirbome poromis ant kelmelių, susiradę gražiausią klevo lapą mokėmės padaryti gerą darbą – pradžiuginti draugą komplimentu. Su septintokais diskutuodami apie žmonių santykius ir gyvenimo laikinumą paralelių ieškojome gamtoje – prisirinkome ir aptarėme puikių pavyzdžių, kuriuos panaudosime rašiniuose. Kadangi mokomės kurti ir aprašymą, stengėmės apibūdinti mus supančios rudeninės gamtos spalvų, kvapų ir garsų įvairovę.

 Mes tikrai mokėmės, tik mokėmės kitaip, be to, suderinome naudą su malonumu.

 

Marytė Karpienė, lietuvių kalbos mokytoja

Papildoma informacija