Erasmus + jaunimo mainų programos projektas „ Nugalėkime savo baimes “

Erasmus + jaunimo mainų programos projektas „ Nugalėkime savo baimes “

 Vykdydami Erasmus + jaunimo mainų programos projektą „Nugalėkime savo baimes“, dvylika Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos III ir IV gimnazinių klasių mokinių, dvi mokytojos bei gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė ankstų spalio 9 dienos rytą išsiruošėme į kelionę. Po keleto valandų lėktuvas leidosi Londono Lutono oro uoste. Tik išlipę iš lėktuvo pajutome kitokio pasaulio alsavimą. Daugybės atvykstančių ir išvykstančių žmonių bruzdesys, įvairiausių kalbų garsai priminė, kad atvykome į šalį, kurioje turėsime susitikti ir dirbti su kitais projekto dalyviais iš Estijos, Turkijos ir Didžiosios Britanijos. 

 Nedelsdami išvykome į Londoną. Kadangi turėjome keletą valandų iki autobuso, vešiančio mus į Didįjį Jarmutą (Great Yarmouth), nusprendėme šiek tiek pasižvalgyti po Londoną. Mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rasa Danauskienė buvo puiki gidė: maksimaliai išnaudoję laiką pasigrožėjome Bekingemo rūmais, nuėjome į Trafalgaro aikštę, apžiūrėjome Didįjį Beną ( Big Ben) ir Parlamento Rūmus, pasidžiaugėme apžvalgos ratu – „Londono akimi“. Tos pačios dienos vėlų vakarą pasiekėme kelionės tikslą – Didįjį Jarmutą. Atvykę į viešbutį sutikome kitus projekto dalyvius ir kai kurie iš mūsų buvome apgyvendinti bendruose kambariuose su jais. Taigi kalbos barjerą teko įveikti nuo pačios pirmosios susitikimo minutės.

 Antroji projekto diena išaušo saulėta ir graži. Neramiai laukėme susitikimo su projekto organizatoriais. Rūpėjo sužinoti, kokie yra projekto tikslai, kokios numatytos veiklos. Po susitikimo su projekto vadovais Diyar Altuntop ir Ana Afroluso jau turėjome atsakymus į visus klausimus. Supratome, jog šio projekto tikslas yra paskatinti sveiką gyvenseną, pagerinti dalyvių psichinę ir fizinę sveikatą bei pasitikėjimą savimi. Sužinojome, jog viso to sieksime per neformalias veiklas: žaidimus, sportines varžybas, pristatymus. Pagrindinis uždavinys buvo paskatinti dalyvius įveikti savo asmenines baimes ir imtis naujų iššūkių gyvenime. .

 Prasidėjus projekto veikloms neturėjome kada atsipūsti: užduotis vijo užduotį. Rytais pajūryje darydavome judriąsias pratybas, kurias pristatinėdavo kiekviena šalis atskirai. Nueidami ir grįždami porose su kitų šalių atstovais atlikdavome kalbėjimo užduotis. Nuolat buvome skatinami bendrauti ir lavinti savo anglų kalbos įgūdžius. Vėliau prasidėjo kultūriniai šalių vakarai. Kiekviena šalis buvo atlikusi namų darbus ir paruošusi tradicinių šokių, dainų numerius. Vaišinomės iš namų atsivežtais skanėstais. Mes savo kultūriniam vakarui buvome paruošę šešis liaudies šokius ir tris žaidimus. Kitų šalių atstovai mokėsi ir kartu su mumis sušoko net tris lietuvių liaudies šokius. Padainavome keletą liaudies dainų, pasiūlėme projekto dalyviams pasimokyti mūsų žaidimų, ratelių. Ant vaišių stalo padėjome lietuviško sūrio bei medaus, paraikėme juodos duonos, lietuviško kumpio ir dešros, nusivežėme lietuviškų saldainių, šokolado ir šakotį, kuris visiems labai patiko. Projekto vadovai mūsų pasirodymą įvertino puikiai, todėl buvome pakviesti pademonstruoti savo šokius Viešojoje miesto bibliotekoje organizuotame renginyje Didžiojo Jarmuto visuomenei.

 Vieną dieną buvome atsakingi už visos dienos veiklas. Mūsų tema buvo „Lyčių skirtumai“. Sudarėme visos dienos veiklos planą. Dalyviams pasiūlėme padiskutuoti grupėse apie lyčių skirtumus šeimose, ugdymo įstaigose, darbo rinkoje ir pristatyti tai suvaidinant situacijas. Organizavome sportines varžybas: žaidėme krepšinį, bulvę, organizavome estafetes. Projekto metu mokiniai ugdė kalbinius gebėjimus, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti įvairiose grupėse, įveikti viešojo kalbėjimo baimes, kurti projektus, gebėti juos pristatyti ir kt.

 Turėjome vieną laisvą dieną, kurios metu nuvykome į netoliese esantį Norvičą (Norwich), apžiūrėjome miestą, susipažinome su miesto istoriniais architektūriniais paminklais, architektūra. Projekto paskutinę dieną visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai. 

 Projektas baigėsi, o geros emocijos liks ilgam. Esame laimingi, kad jame dalyvavome ir įgijome naujų kompetencijų. Tai buvo gera patirtis. Lauksime naujų projektų.

 Dėkojame UAB „Norvelita“ įmonės valdybos pirmininkui Jordanui Kenstavičiui už suteiktą finansinę paramą ir galimybę mokiniams nemokamai nuvykti į Rygos oro uostą ir parvykti į namus.

Reda Mėlinienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja

Papildoma informacija