Apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

Apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

 Spalio 25 dieną Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius. Vienuoliktajame egzamine dalyvavo beveik 28 tūkstančiai žmonių. Šalies vadovė 32 dalyviams, parodžiusiems geriausias žinias, įteikė po Konstitucijos egzempliorių ir palinkėjo, kad nugalėtojų pavyzdys padrąsintų ir kitus išmėginti savo jėgas puikioje pilietinės visuomenės ugdymo mokykloje, kokia tapo šis egzaminas.

 Mokiniai buvo apdovanoti keturiose amžiaus kategorijose. 8–10 klasių kategorijos grupėje apdovanojimą iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės atsiėmė ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos  I gimn. klasės mokinė Monika Janušaitė. 

 „Labai smagu, kad didžioji Konstitucijos egzamino dalyvių dalis – mokiniai ir studentai. Tikiu, kad jauni žmonės, visuomet entuziastingai dalyvaujantys Konstitucijos egzamine, po kelių ar keliolikos metų kurs Lietuvos ateitį. Gražesnę ateitį: be šešėlio, be korupcijos, be paprastų piliečių nusivylimo ir noro laimės ieškoti svetur. Džiaugiuosi, kad Konstitucijos egzamino dalyviai supranta, kad įgytos žinios praverčia ir kasdieniame gyvenime: ginant pažeistas teises ar demokratines vertybes, rūpinantis teisėtais interesais ar siekiant visuomenės gerovės," – jaunų žmonių aktyvumu džiaugėsi teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

 Geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikiusiems dalyviams buvo įteiktos Prezidentės pasirašytos Konstitucijos,  el. knygų skaityklės ir partnerių dovanos. Konstitucijos egzamino laureatams skambėjo ir muzikinės dovanos – Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos jaunučių choro atliekamos dainos. Apdovanojimų ceremonijos dalyvius sveikino egzamino vertinimo komisijos pirmininkas, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

 Visi Konstitucinio egzamino laureatai buvo pakviesti į LR Seimą. LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko iškilmingas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečio minėjimas. Minėjimo metu  taip pat buvo pagerbti Konstitucinio egzamino nugalėtojai.


Irena Jankevičienė, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorė

 

 

 

Papildoma informacija