Daržovių ir vaisių iššūkis

Daržovių ir vaisių iššūkis

 Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos 1 klasės mokiniai priėmė iššūkį suvalgyti 400 gr. daržovių ir vaisių per dieną ir surengė konkursą „Geriausias receptas“. Šio konkurso nugalėtoju tapo Martynas Kancevičius, iškepęs omletą su daržovėmis ir sūriu. Be to, desertui pasiūlė puikų patiekalą – varškytę su vaisiais. Jis pateko į respubikinį ,,SVEIKATIADOS DARŽOVIŲ IR VAISIŲ" konkursą, kuriame dalyvavo septyniasdešimt keturios ugdymo įstaigos.

 Daugiausiai ,,Sveikatiados" facebook puslapio draugų ,,patinka" paspaudimų sulaukėme ne mes, bet likome antri. Tačiau dabar jau žinome, kad daržovės ir vaisiai yra geriausias vitaminų, mineralinių medžiagų, maistinių skaidulų šaltinis. Kiekviena daržovė yra savita, skiriasi ir jos maistinė vertė. Kad žmogaus organizmas gautų įvairių vitaminų, mineralinių ir kitų vertingų medžiagų, būtina vartoti įvairias daržoves ir vaisius. 

 Todėl pirmokai pataria – gyvenkime sveikai !

J. Dumskienė, 1 klasės mokytoja

 

Papildoma informacija