Ekskursija į Kauną

Ekskursija į Kauną
 
  Lapkričio 2 d. I gimn. klasės mokiniai vyko į Kauną. 
 Ekskursiją pradėjome Lietuvos aviacijos muziejuje. Ten mus nuotaikingai pasitiko gidas, kuris labai linksmai ir įdomiai pasakojo Lietuvos aviacijos istoriją, uždavė keletą nesunkių, bet suktų klausimų. Apžiūrėjome daug lėktuvų, sraigtasparnių, sklandytuvų ir kt. miniatiūrinių bei realaus dydžio modelių. Taip pat visi turėjome galimybę valdyti lėktuvą skrydžių imituoklyje ir pasijusti tikrais pilotais. Gidas akcentavo savybes, reikalingas pilotams, kosmonautams, galėjome save patikrinti, ar galėtume valdyti lėktuvus, sraigtasparnius. Džiaugėmės, kad atsirado  viena draugė, kurią gidas pagyrė ir pasakė, kad ji tiktų tokiai profesijai.  
 
 
 Vėliau vykome į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų. Ten apžiūrėjome 19 a. Lietuvos miesto vaistinę ir buvome supažindinti su jos struktūra: receptų kambariu, koktorija, rūsiu, laboratorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambariu. Sužinojome, iš ko ir kaip būdavo gaminami to meto vaistai, kai kurie ingredientai tikrai kėlė nuostabą. Taip pat susipažinome su to amžiaus medicina, gydymo būdais, apžiūrėjome įrankius, pabuvojome net pas žynį. Idėja aplankyti šį muziejų kilo ne šiaip sau, o todėl, kad ne viena mūsų klasės mergina svajoja susieti savo ateitį su medicina, todėl gido informacija praplėtė akiratį, sudomino, dar labiau paskatino domėtis šia sritimi. 
 
 Kelionės pabaigoje vykome pramogauti į pirmąjį Lietuvoje uždarą batutų parką „Jump Space“. Ten aktyviai ir linksmai leidome laiką šokinėdami ant batutų. Taip pat galėjome savo jėgas išbandyti kautynių buome, nardyti į kempinių baseinus, o pavargę ėjome pailsėti į tam skirtą zoną. Nors parke išeikvojome visą savo likusią energiją, buvome be galo laimingi! Šioje vietoje išbandėme ne tik fizines jėgas, bet ugdėme  ir bendravimo, savęs pažinimo kompetencijas.
 
 Už kelionę dėkojame klasės vadovei Elenai Vaitkuvienei ir kartu vykusiai dailės ir technologijų mokytojai Irenai Kliknienei. Ši išvyka mums visiems paliko neišdildomų įspūdžių! Džiaugiamės, kad tokios kelionės – puikiausias saviugdos būdas.  
 
Gintarė Navickaitė, I gimn. kl. mokinė
 

Papildoma informacija