Netradicinė muzikos pamoka

Netradicinė muzikos pamoka

 Lapkričio 9 d. 5-8, I-IV gimn. klasių mokiniai rinkosi į gimnazijos aktų salę, kurioje vyko neįprasta muzikos pamoka „Praeities uždangą atskleidus“. Mokiniai sulaukė svečio – „naujo mokytojo“ – Andriaus Vasiliausko, profesionalaus pianisto, žymaus įvairių konkursų laureato bei straipsnių aktualiais muzikos  ir kultūros klausimais publikuotojo.

 Svečias supažindino mokinius su primirštomis, tiesiogiai ir netiesiogiai su Lietuva susijusiomis asmenybėmis, kurios savo laiku turėjo didelę įtaką tuometinės visuomenės dvasiniam gyvenimui, daugiau dėmesio skirdamas fortepijono techninėms galimybėms atskleisti. Pasakodamas apie šį instrumentą svečias atliko žymių kompozitorių M. K.Oginskio, F.X. Mocarto, J. Field,  M.Szymanowskos fortepijoninius kūrinius. Mokiniai svečio klausėsi susikaupę, buvo  atidūs. Be abejonės, programos sumanytojas ir atlikėjas mokiniams pateikė įdomių faktų, kurie padėjo įsijausti į programos repertuarą bei jo atlikimą. Pamokos pabaigoje svečias atsakė į mokinių pateiktus klausimus. Netradicinė muzikos pamoka paliko labai gerą įspūdį mokiniams, suteikė muzikinių žinių apie vieną gražiausių  instrumentų. 

 Esame dėkingi Andriui Vasiliauskui, kad jis atvyko į mūsų gimnaziją. Tikimės, kad dar ne kartą sulauksime tokių puikių netradicinių mokytojų.

Muzikos mokytoja metodininkė Vaida Baltrušaitienė

 

Papildoma informacija