Karjeros ugdymo diena

Karjeros ugdymo diena

 Š. m. lapkričio 21 d. I gimn. kl. mokiniai vyko į dvi Tauragės rajono įmones.

 Pirmiausiai lankėmės Tauragės UAB „Alantas“. Ten buvome maloniai sutikti vienos šios įstaigos darbuotojų. Ji papasakojo fabriko istoriją, kalbėjo, kaip įmonė tobulėjo ir plėtėsi, apie ryšius su užsienio šalimis. Baldai esą pagaminti ne vieno žmogaus kruopščiu bei atsakingu darbu, išskirtine kokybe. Tuo įsitikinome nuėję vidun ir pažiūrėję, kaip jie gaminami. Klausėmės apie baldų gaminimo procesą, stebėjome įvairios paskirties patalpas. Pasiteiravome apie reikalavimus darbuotojams, jų darbo ir poilsio sąlygas, uždarbį. 

 Vėliau vykome į Skaudvilės UAB „Ryšininkas“. Tai gelžbetoninių šulinių ir kitų ryšiams reikalingų gaminių gamykla. Pradžioje lankėmės patalpoje, kur vienas darbuotojas, valdantis iki 10 įrenginių, gamina techninius vamzdžius. Kitame pastate iš betono buvo liejami įvairios formos gaminiai. Visa gamyba kompiuterizuota, gamyboje dirba net dvi moterys, nes darbas nėra fiziškai sunkus. Tokioje vietoje lankėmės pirmą kartą, todėl buvo išties įdomu! Kadangi buvo vėsu, tad įmonės vadovas pakvietė išgerti arbatos. Skanaudami klausėmės vadovo apie gamyklos įkūrimą, ilgametę patirtį, vadovo sėkmės paslaptį. Uždavėme nemažai klausimų, į kuriuos vadovas maloniai atsakinėjo.

 Grįžome pilni gerų emocijų ir motyvacijos. Supratome, kad šiandien net eiliniam darbuotojui reikia žinių, kad viską gyvenime galima pasiekti tik sąžiningu darbu, doru gyvenimu, o,  svarbiausia, žmoniškumu. Kad išvyka pavyko, rodo šios bendraklasių  mintys: „ Susimąsčiau, jog tiksliųjų mokslų reikia visur...“ arba „Šią dieną man labiausiai patiko bendravimas su „Ryšininko" direktoriumi. Jis tikrai maloniai ir nuoširdžiai pasidalino savo sėkminga verslo istorija.“ 

 Už šią turiningą išvyką dėkojame savo klasės vadovei Elenai Vaitkuvienei, o už galimybę ugdytis savo kompetencijas netradicinėje aplinkoje – gimnazijos direktorei Irenai Jankevičienei. 

 

 Gita Jankūnaitė, I gimn. kl. mokinė

 

Papildoma informacija