Ugdėme pažinimo ir karjeros kompetencijas

Ugdėme pažinimo ir karjeros kompetencijas

 Lapkričio 23 d. II gimnazinės klasės mokiniai pagal karjeros ugdymo savaitės veiklų planą vyko į Klaipėdos dramos teatrą. Edukacinės programos metu gimnazistai buvo supažindinami su unikalia, XVIII a. siekiančia pastato istorija, rekonstruoto ir šiuo metu moderniausio Lietuvoje teatro galimybėmis. Gidė išreiškė viltį, kad pasivaikščiojimas po taip vadinamus teatro užkulisius atskleis mokiniams teatro slėpinius, leis giliau pažvelgti į teatrą kaip nepaliaujamos kūrybos šaltinį, o taip pat iš arti pažvelgti į teatralų ir kitų po teatro stogu telpančių įvairių profesijų atstovų darbą.

 Mokiniai apžiūrėjo teatro muziejų, visas sales, dekoracijų sandėlį, išbandė judančias scenas, susidomėję klausė apie įgarsinimo gudrybes, apskritai sužinojo visą spektaklio sukūrimo eigą nuo teksto skaitymo, repeticijų, dekoracijų kūrimo, maketavimo, surinkimo, rūbų siuvimo iki spektaklio vaidinimo žiūrovams padedant sufleriams, įmontuotoms vaizdo kameroms, garso operatoriams ir t.t.  

 Gidės praskleidė mokiniams teatro užkulisius, akcentavo, jog teatre dirba ne tik menininkai teatralai, bet ir gausybė kitų profesijų atstovų, jog visi yra svarbūs, nes atlieka numatytą funkciją, kad žiūrovas gautų kokybišką produktą. 

 Mokiniai po šios edukacinės programos išėjo sužinoję daug naujo bei įdomaus ir dalis jų nuo šiol į teatrą ir jame dirbančius žmones žvelgs kitomis akimis.

 

 Marytė Karpienė, II gimn. klasės vadovė

Papildoma informacija