Fizikos ir geografijos pamokos kitur ir kitaip

Fizikos ir geografijos pamokos kitur ir kitaip

 2017 m. lapkričio 24-osios rytą Nemakščių Martyno Mažvydo II gimnazinės klasės mokiniai kartu su fizikos mokytoja Dalia Venckuviene ir geografijos mokytoja Rože Teišerskiene išvyko susipažinti su unikaliu elektros energijos gamybos objektu – Kruonio hidroakumuliacine elektrine.

 Komunikacijų vadybininkė papasakojo apie valstybės saugomo strateginio objekto istoriją, veiklą, technologines galimybes. Hidroakumuliacinė elektrinė (HAE) – sudėtingas inžinerinis kompleksas, turintis dvi vandens saugyklas: aukštutinį ir žemutinį baseinus, kuriuos jungia įspūdingų parametrų slėginis vamzdynas ir keturi galingi hidroagregatai, kuriuos suka iš aukštutinio baseino žemyn tekantis vanduo. Besisukančios turbinos gamina elektros energiją. Elektrinės teritorija labai didelė, todėl prie aukštutinio baseino, esančio 100 m aukščiau Kauno marių lygio, važiavome autobusu, iš kur atsivėrė įspūdingas elektrinės ir jos apylinkių vaizdas. Aplankę vienintelę tokio tipo elektrinę Baltijos šalyse, mes vykome į UAB „Raseinių vandenys“ Ariogalos miesto nuotekų valyklą, kur mus pasitiko inžinierius A. Kumpikevičius. Jis supažindino su nuotekų valymo technologiniu procesu, kur taikomi aukšti gamtosauginiai reikalavimai. Išvalytos nuotekos išleidžiamos į Dubysos upę, o dumblas išvežamas į dumblo saugojimo aikštelę. Apsilankę šioje įmonėje gimnazistai įsitikino, kad į Dubysą patenka išvalytas vanduo ir gamtai pavojaus nėra.

 Mokomoji-pažintinė išvyka buvo išties šauni, mokiniai daug sužinojo, patyrė daug įspūdžių. Pamokos ne mokykloje yra įdomios ir naudingos. Pabuvojus įvairiose Lietuvos vietose plečiasi mokinių akiratis, daugiau įsimenama ir žinoma. Dėkojame gimnazijos administracijai už galimybę aplankyti, pamatyti, pažinti.

Rožė Teišerskienė vyresn. geografijos mokytoja

 

Papildoma informacija