Sumanaus moksleivio akademijos veiklos

Sumanaus moksleivio akademijos veiklos

 Panaudojant projekto Nr. 09.2.1- ESFA-V-719-01-0001 „Kokybės krepšelis“ lėšas, 2020 m. sausio 30 dieną Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokiniai vėl vyko į VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos antrąjį susitikimą. Šį kartą gamtos mokslų ir verslumo klasės dirbo atskirai.

 Verslumo klasės mokiniai susitiko su dėstytoja Aiste Čapiene. Šis susitikimas buvo skirtas verslumo kompetencijoms ugdyti. Jo metu mokiniai aiškinosi, kas yra reklama, kokios jos kūrimo subtilybės, kada reklama yra naudinga ir efektyvi. Nelengvas iššūkis mokiniams teko ir pristatant save – identifikuoti savo geriausias savybes, ypatumus, išskirtinumus.

 Daug dėmesio buvo skirta darbui komandoje. Mokiniai nekalbėdami turėjo sustoti pagal gimimo datą, kurti reklamą ir ją suvaidinti. Vadovo, atsakingo darbuotojo ar tiesiog nurodymų vykdytojo pareigas išbandė „gyvatėlės“ žaidime.

 Mokiniai turėjo galimybę aptarti įvairias problemas, surasti jų sprendimo būdus ir gauti naudingų patarimų. 

 Gamtos mokslų klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja lankėmės Biotechnologijos laboratorijoje, kur daktarė Ramunė Masienė supažindino su biotechnologijos sritimis, genų inžinerija ir augalų auginimu iš audinių, organų, ląstelių – in vitro. Turėjome galimybę augalų ,,operacinėje“ atlikti bandymą, kurio metu kiekvienas sodinome augalų užuomazgas į Petri lėkštutes. Savo darbelius parsivežėme į gimnaziją  ir dabar stebėsime visą augimo procesą. Vėliau lankėmės VDU Žemės Ūkio Akademijoje. Čia atvyko Akademijos lektorius Marius Lasinskas, kuris vedė paskaitą apie žoleles ir jų naudojimą. Sužinojome, kokios žolelės kam skirtos ir kokias ligas gali išgydyti. Paskaitos metu teko patiems ragauti savo sukurtą arbatą iš įvairių žolelių.

 

Daiga Milkintienė, ekonomikos mokytoja Akvilė Paulauskaitė, II g klasės mokinė

 

 

 

Papildoma informacija