Skaičių mozaika

Skaičių mozaika

 2017 metais, vykdant projektą „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams”, kuris buvo skirtas paminėti Lietuvos šimtmečiui, gimnazijos penktokai buvo aprūpinti BBC „Micro:bit“ kompiuteriukais. Juos naudojome informacinių technologijų pamokose.

 Praėjus dvejiems metams kartu su matematikos mokytoja Audra Jociene nusprendėme organizuoti integruotą būrelį „Skaičių mozaika“. Susirinkdami kas antrą penktadienį mokiniai mokėsi ir ieškojo galimybių, kaip pritaikyti kompiuteriukus įvairesnei veiklai – kūrė žaidimus, kompasą, mokėsi matematikos. 

 Bet norėjosi kažko daugiau. Ieškodami internete kompiuteriukų naudojimo pavyzdžių, mokiniai labai susidomėjo programuojamais įrenginiais – mašinėlėmis, žnyplėmis, robotais, kuriuos galima valdyti BBC „Micro:bit“ ir kitais kompiuteriukais. Mokinių svajonėms tapti realybe padėjo projektas „Kokybės krepšelis“. Net 1051 euras buvo skirtas įvairiems priedams įsigyti. Nuo šiol naudojimasis šiais kompiuteriukais bus ne tik programavimas, bet ir techninė kūryba, algoritmai, logika, fizika, kūrybinis mąstymas.

IT mokytoja Daiga Milkintienė

 

Papildoma informacija