Liaudies muzika ir tradicijos

Liaudies muzika ir tradicijos

Spalio 13 d. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo pažintinės kultūrinės dienos veiklose, skirtose etnokultūriniam ugdymui, kurio tikslasugdyti mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą, bendrąsias bei dalykines kompetencijas.

Per pirmąsias tris pamokas mokiniams buvo organizuotos įvairios veiklos. Muzikos mokytoja Vaida Baltrušaitienė pateikė žinių apie muzikos ritmiką, jo svarbą muzikoje. Mokytoja paaiškino, nuo ko priklauso ritmas, kodėl įvairių tautų muzikoje vyrauja skirtingi ritmai, priminė mokiniams, kokia yra muzikavimo nauda asmenybei formuotis, atliko su mokiniais ritminius pratimus. Aštuntos klasės mokiniai anglų kalba pristatė pateiktis apie Afrikos indėnų kultūrą, instrumentus. Per antrąją pamoką mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukacijoje „Indėnų būgnų ir dainų ratas“. Čia kiekvienas turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su šamano būgno, gongo, dambrelio ir džembės skambesiu. Mokiniai suprato, kokia neįkainojama patirtis yra pajausti instrumento skambesio galimybes, ypač kai tai darai kartu su savo bendraamžiais. Trečia veikla buvo skirta lietuvių liaudies instrumentams pažinti ir klasės ritminei improvizacijai kurti su iš namų atsineštais instrumentais.

Savo veiklas turiningai užbaigėme klausydami vieni kitų improvizacijų bei refleksija. Diena buvo turininga, produktyvi ir kupina gerų emocijų.

                                    Muzikos mokytoja Vaida Baltrušaitienė ir anglų k. mokytoja Reda Mėlinienė

Ankstesnis straipsnisKą vadiname Europa?
Sekantis straipsnisNuo Tautos Susirinkimo iki Europos Parlamento