Žmogaus teisės Europos Sąjungoje
Žmogaus teisės Europos Sąjungoje
Mūsų gimnazija jau ketvirtus metus sėkmingai dalyvauja projekte „Mokyklos Europos parlamento ambasadorės“ ir kalbant apie ES daug temų jau aptarta ir išanalizuota. Tačiau žinių atnaujinimas ir gilesnis suvokimas apie tai, kaip funkcionuoja ES, niekada nepamaišo.
Šiemet vasario 23 dieną nuotolinėje pilietiškumo pagrindų pamokoje II g klasės mokiniai pristatydami pateikti ne tik priminė pagrindinę ES instituciją, EP ypatumus, pristatė EP atstovus iš Lietuvos, bet ir plačiau analizavo žmogaus teises, kurios yra garantuojamos ES piliečiams, gilinosi, kokia nauda žinanti savo teises.
Pristatymuose buvo paliestos ir nūdienos aktualijos – covid-19 skiepai. Supažindinta, kad skiepijant EP siūlo vadovautis solidarumu tiek tarp ES valstybių, tiek pasauliniu lygiu. Paliesta dirbančiųjų skurdo ES problema, kuri atsižvelgiant į COVID-19 pandemiją, tikėtina, kad gerokai padidės. Aptarta, kad užtikinant kiekvieno teisę gyventi švarioje aplinkoje, EP iki 2050 m. bandys prieiti prie žiedinės ekonomikos. Žiedinė ekonomika padėtų ne tik sumažinti išmetamą CO2 kiekį, bet ir paskatinti ekonomikos augimą bei sukurti naujų darbo vietų. Diskutuota apie ES ir JK santykius po Brexit, kaip tai veikia žmones ir laisvą judėjimą.
Pamokos pabaigoje mokiniai kartu su mokytoja ir bendraklasiais apibendrino atnaujintas ir įgytas žinias, dauguma mokinių, teigė, kad buvo įdomu ir naudinga.
Istorijos mokytoja metodininkė Ineta Stankuvienė