Ekskursija į pamario kraštą

Ekskursija į pamario kraštą

Spalio 7 dieną aštuntos klasės mokiniai vyko į ekskursiją į pamarį su tikslu aplankyti Ventėje esančią ornitologinę stotį, susipažinti su ornitologo profesija, gauti žinių apie migruojančių paukščių žiedavimą.

Važiuodami istorinės Mažosios Lietuvos keliais gėrėjomės savitu kraštovaizdžiu, išlikusiais senais vokiško stiliaus pastatais, rudenėjančiu auksiniu rudens peizažu. Pirmiausia stabtelėjome Švėkšnoje ir apžiūrėjome įspūdingo grožio architektūrinį paminklą – Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią. Mokiniai liko sužavėti šiuo švedų architekto sukurtu stebuklu, sužinojo svarbių faktų apie pastato statybą. Nuvykę į Ventės ragą apžiūrėjome ornitologinę stotį, sužinojome, kad ši stotis turi didžiausią pasaulyje paukščių gaudyklę ir kad pro čia praskrenda milijonai migruojančių paukščių. Įdomiausias momentas, kurį stebėjome, – paukštelių žiedavimas. Čia taip pat sužinojome, jog žieduojami ne tik paukščiai, bet ir šikšnosparniai, laumžirgiai, drugeliai. Kelionę baigėme Klaipėdoje. Nuvykome prie jūros, pavaikštinėjome molu, pasigėrėjome jūros bangų mūša.

Ši kelionė praturtino ne tik žiniomis apie gamtą, architektūrą, bet sustiprino tarpusavio bendravimą, draugiškumą.

Mokytoja Reda Mėlinienė

Ankstesnis straipsnisEuropos kalbų diena
Sekantis straipsnisKą vadiname Europa?