Europos kalbų diena

Europos kalbų diena

Kasmet, rugsėjo 26 dieną, minime Europos kalbų dieną. Šią dieną visose Europos šalyse vyksta įvairūs renginiai, kuriais siekiama pabrėžti kalbų mokymosi svarbą, ugdyti toleranciją visoms kalboms ir kultūroms bei kiekvieną padrąsinti mokytis kalbų.

Šiais metais Europos kalbų dieną minėjome jau dvidešimtą kartą. Užsienio kalbų mokytojai kartu su savo mokiniais suplanavo įvairių ir įdomių veiklų.

III ir IV gimnazinių klasių gimnazistai kartu su dailės mokytoja Irena Klikniene „prakalbino gimnazijos sienas“ piešiniais. Ant sienų nugulė Europos Sąjungos, taip pat visų šalių, įeinančių į jos sudėtį, vėliavos. Mokiniai prisiminė Europos sostines, piešė jų simbolius, rašė pasisveikinimo, padėkos žodžius visomis Europos Sąjungos valstybių kalbomis. Nepamirštos ir Europos vertybės. Apie jas per pamokas diskutuota su visų klasių mokiniais.

Pradinių klasių mokiniai apžiūrėjo piešinius ant sienų ir mokytojams padedant sužinojo pagrindinius dalykus apie Europą, jos kalbas bei ES. Per pamokas mokėsi valstybių pavadinimus, piešė valstybių vėliavas.

6–8 ir I–II g klasių mokiniai rašė rusišką dailyraštį, skirtą šiai dienai paminėti. Ši veikla tapo tradicinė, nes lavina rašto kultūrą, leidžia mokiniams atskleisti savo rašysenos gebėjimus. Juk rašant rusiškai svarbi ne tik estetiška rašysena, bet ir taisyklingas raidžių jungimas bei rašto pasvirimas. Džiaugiamės visų klasių mokinių pastangomis, atsakomybe ir noru tobulinti savo rašyseną, nes šiais technologijų laikais rašymas ranka tampa vertybe.

Ši diena paskatino pamąstyti apie tai, kad kiekviena kalba yra savaip graži ir turtinga, bei apie tai, kad kiekvienas žmogus turi puoselėti savo bei gerbti kitų kalbas.

Anglų kalbos mokytojos Reda Mėlinienė, Lida Baltrušaitienė, rusų kalbos mokytoja Virginija Bartkienė

Ankstesnis straipsnisProjektas ,,Dėdės Rudenėlio dovanos ir spalvos“
Sekantis straipsnisEkskursija į pamario kraštą