Eksperimentas. Vandens telkinio ekosistemos tyrimas.

Eksperimentas. Vandens telkinio ekosistemos tyrimas.

Įgyvendindami ES projekto „Kokybės krepšelis“ veiklas, mokiniai rinko informaciją apie vandenį, vandens reikšmę. Iš surinktos informacijos sužinojo, kad vanduo labiausiai paplitęs resursas žemėje. Gyvūnai ir augalai negalėtų gyventi be vandens. Didžioji dalis žemėlapyje matomo vandens yra vandenynai. Žmonės ir dauguma gyvūnų, augalų negali naudoti sūraus vandens. Gerti mes galime tik žymiai labiau paplitusį gėlą vandenį. Dėl to šis vanduo mums toks vertingas.

Netoli mūsų miestelio prateka dvi upės: Balčia ir Šešuvis. Mokiniai nusprendė patyrinėti upių vandens savybes: vandens drumstumą, vandens paviršiaus įtempimo kitimą. Palygino upių vandenį su šulinio ir vandentiekio vandeniu. Naudodami Okotest Water Laboratory mokiniai tyrė vandenyje tirpstančių medžiagų – amonio, nitratų, nitritų, fosfato, pH vertes ir vandens kietumą. Apibendrino gautus rezultatus, suformulavo išvadas.

Biologijos mokytoja Rūta Dambrauskaitė

Ankstesnis straipsnisKK projekto veiklos. Eksperimentas. Fotosintezė.
Sekantis straipsnisRespublikinė užsienio kalbų metodinė diena