Tolerancijos diena Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje

Kasmet lapkričio 16-ąją minima Tolerancijos diena. Šių metų simbolis – miestas.

Gimnazijos socialinė pedagogė Gražina ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa kvietė mokinius skirti laiko ir dėmesio prisimenat šios dienos prasmę. Mokiniai diskutavo, kas yra tolerancija, kokie yra tolerancijos pavyzdžiai jų gyvenime, kodėl svarbu būti tolerantiškam žmogui.

Kiekvienam miestui reikia gyventojų. Kiekvienas miestas prasideda nuo bendruomenės. Taigi, skambant relaksacinei muzikai mokiniai kūrė iš folijos simbolius, miesto gyventojus ir kūrė bendrą savo klasės Tolerancijos miestą. Sudėliotos miesto figūros leido plėtotis diskusijai: kaip jaučiasi gyventojai, kas svarbu mieste, koks kiekvieno mūsų indėlis, kad šis miestas klestėtų.

Šių praktinių užsiėmimų metu lavinome vaizduotę ir ugdėme kūrybiškumą, telkėme klasę kaip komandą, ugdėme socialinį emocinį intelektą, kūrėme palaikančią aplinką ir šiltą santykį su bendraamžiais ir, žinome, ugdėme toleranciją kitam.

Soc. pedagogė Gražina Jocienė, psichologė Rasa Baležentytė

Ankstesnis straipsnisInformacija