Projektas „Atsisveikinimas su vaikyste“

Projektas „Atsisveikinimas su vaikyste“

Gruodžio mėnuo ypatingas, nes jis asocijuojasi ne tik su gražiausiomis šventėmis, bet siejamas ir su įvairiais kūrybiniais darbais, neįprastomis veiklomis.

Jau tapo tradicija septintoje klasėje organizuoti įvairias veiklas, susijusias su vaikyste. Visų pirma, kuriame vaikystės knygutę, kuriai mokiniai individualiai renka medžiagą ir rašo tekstus apie savo gimimą, vardą, darželį, mokymąsi pradinėse klasėse, deda nuotraukas, darbelius. Be to, stendui „Mano vaikystės Kalėdos“ visi rašė mintis apie tai, kas buvo gražiausia per šias šventes. Taip pat šia tema pristatė kūrybinius darbus, kuriuose atsispindėjo vaikystės Kalėdų kvapas, skonis, garsai, vaizdai, spalvos, artimi žmonės. Buvo gera skaityti ir analizuoti šiuos darbus, nes visur atsispindėjo patys šilčiausi, geriausi žodžiai apie šeimą, buvimą kartu prie Kūčių stalo. O šį projektą užbaigėme prieš pat Kalėdas netradicine pamoka „Atsisveikinimas su vaikyste“. Pamokoje mokiniai dalijosi mintimis apie vaikystės žaislą, knygutę (juos buvo atsinešę), dainavo lopšines, kūrė scenas, kuriose atsispindėjo vaikystės išdaigos, rašė vaikystei atsisveikinimo laišką. Kai kurie netgi apsirengė vaikiškai ar atsinešė savo pačių mažyčius išsaugotus rūbelius.

Visos šios veiklos septintokams buvo mielos ir svarbios, nes, pasak jų, sugrąžino į tolstančią vaikystės šalį, leido dar kartą prie jos prisiliesti, daug sužinoti apie savo atėjimą į šį pasaulį, apmąstyti svarbiausius dalykus. O visa tai ugdė ne tik kūrybiškumą, bet ir kitas bendrąsias kompetencijas.

Lietuvių kalbos mokytoja Elena Vaitkuvienė

Ankstesnis straipsnisViešojo kalbėjimo konkursas „Žodžio galia“
Sekantis straipsnisProjektas „2022 Svajonių kalendorius“