STEAM „Matai ir matavimų vienetai“

Visą mėnesį antrokai atlikinėjo STEAM tyrimus „Matai ir matavimų vienetai“. Praktinių užduočių „Kiek sveria mano kuprinė“ metu mokiniai sužinojo, kad nešiojasi per daug daiktų, kurių nereikia, lygino apelsino ir arbūzo svorį, suskaičiavo, kiek mokinių reikia, kad atsvertų mokytojos svorį. Susidomėję lygino masės ir talpos vienetus. Pasirodo, kad 1 litras vandens sveria 1 kg. Pilstydami skysčius įvairiais indais sprendė talpos matavimo galvosūkius. Kurdami žaismingus ilgio matavimo uždavinius antrokai išmatavo ne tik klasės mokinių ūgį bei klasės plotį, bet ir pradinukų koridoriaus ilgį. Turbūt lengviausiai perprantama tema buvo temperatūros matavimas. Buvo išmatuota bei palyginta klasės ir lauko oro temperatūra, atliktas tyrimas, prie kokios temperatūros užverda vanduo. Visų tyrimų metu mokiniai mokėsi taisyklingai surašyti duomenis į lentelę, juos išsianalizuoti ir nubraižyti stulpelinę diagramą. Tokie užsiėmimai suburia mokinius bendradarbiavimui, paskatina išreikšti savo nuomonę, padiskutuoti, atrasti savo dar nežinomus gebėjimus.

Pradinių klasių mokytoja Milda Grinevičienė

Ankstesnis straipsnisAtnaujintas informacinių technologijų kabinetas
Sekantis straipsnis„Neprarask vilties“