Patyriminė diena po Nemakščių miestelį

Patyriminė diena po Nemakščių miestelį

Prasidėjo antroji birželio savaitė, kai liko vos kelios dienos iki pradinukų vasaros atostogų. Jau nuo ryto jų klasėse vyko įdomi veikla: kas ieškojo legendos apie Nemakščių miestelio susikūrimą, kiti apie pavadinimo atsiradimą. Ieškojome Nemakščių miestelio žemėlapyje, domėjomės, kokie garsūs žmonės yra kilę iš čia, kuo jie garsino Lietuvą. Pagrindinis veiksmas prasidėjo, kai visi pradinukai išėjo susipažinti su miestelio teritorija, nes dauguma mokinių yra atvažiuojantys iš aplinkinių kaimelių. Pirmas sustojimas – tai miestelio centras, kur yra seniūnija, ypatingos architektūros bažnyčia. Užsukome aplankyti akmenų ekspozicijos, kur surašyti visi Nemakščių seniūnijos jau be gyventojų likę kaimelių pavadinimai. Mokiniai skaitė juos, stebėjosi, kaip tai gali nutikti. Eidami po miestelį vaikai žvalgėsi į tvarkingai puoselėjamas sodybas, skaitė gatvių pavadinimus, bandė prisiminti, kas iš klasės draugų kur gyvena. Bet pagrindinis iškylos tikslas – Aštuonračio muziejukas. Čia mokiniai susidomėję apžiūrinėjo viską iš eilės: susipažino su kalvio, ugniagesio, gydytojo ir žemdirbio senoviniais darbo įrankiais. Labai sudomino senovinės kaimo gryčios ir mokyklos klasės bei žaislų, motociklų ir senovinės technikos ekspozicijos. Buvo smagu įlipti į patį aštuonratį ir jame pasėdėti.

- Kokie protingi žmonės gyveno Nemakščiuose, jeigu sugalvojo aštuonratį! – išgirdau vieno mokinio nuostabą.

Į gimnaziją grįžome pro parkelį. Čia apžiūrėjome pasodintus dekoratyvinius medelius, mokėmės skirti beržą nuo drebulės ar klevo, džiaugėmės neužmirštuolių pieva. Kiekvienas suradome savo medelį ar gėlytę.

Patyriminės dienos veiklas vainikavo pramoginės patirtys ant batutų, kur mus pasikvietė priešmokyklinukai. Taigi diena buvo visapusiškai užpildyta, įgyta įvairiausių patirčių, labai daug naujo sužinota, patirta labai smagių emocijų.

Pradinių klasių mokytoja Milda Grinevičienė

Ankstesnis straipsnisMokinių kūryba Nemakščių šventėje
Sekantis straipsnisPradinukų „Mažoji olimpiada“