Įspūdžiai iš vasaros stovyklos

Birželio 27–30 dienomis gimnazijoje vyko vasaros poilsio stovykla „KĄ SLEPIA VANDUO?“

PIRMOJI STOVYKLOS DIENA

Pirmąją stovyklos dieną mokiniai vyko prie Svilės šaltinių. Visi stovyklautojai susiskirstė į 3 grupes. Pirmoji grupė tyrė vandens kietumą, amonio jonus, nitratus, nitritus, fosfatus. Antra mokinių grupė tyrinėjo prie vandens šaltinio augančius augalus, o trečioji – vandens gyvūnus. Pabaigę darbus aptarė rezultatus. Buvo ir mokslo, ir gero laiko pliūpsnis.

ANTROJI STOVYKLOS DIENA

Išvyka į Padievaičio piliakalnį. Antroji stovyklos diena buvo labai įdomi! Vykome į Padievaičio piliakalnį. Piliakalnis randasi Jūros kairiajame krante, santakoje su Vėžos (Druskio) upeliu. Manoma, kad piliakalnyje stovėjo Kvėdarnos arba Gedimino pilis, kuri priklausė Žemaitijos gynybinei sistemai, 1329 m. sunaikinta kryžiuočių. Prie piliakalnio, slėnyje, Vėžos kairiajame krante, yra Padievaičio akmuo, vadinamas Velnio Sostu. Tyrėme Jūros upės vandenį, nustatėme amonio jonį, nitratų, nitritų koncentraciją, įvertinome pH. Padarėme išvadą, kad upės vanduo yra švarus! Tyrinėjome gamtos augalus bei gyvūnėlius su lupa. Regėjome daug įspūdingo grožio padarų. Žinoma ir atsipalaidavome. Pavalgėme, pabraidėme ir išsimaudėme upėje, laipiojome beždžionių tiltu! Patyrėme begalę naujų bei gerų įspūdžių, turiningai praleidome laiką gamtoje su draugais!

TREČIOJI STOVYKLOS DIENA

Išvyka į Birštoną. Trečią stovyklos dieną vykome į Birštoną. Apsilankėme Birštono muziejuje, kuriame klausėmės pasakojimų apie mineralinių vandenų gamybą, atsiradimą ir jų sudėtį. Galėjome degustuoti mineralinius vandenis ir skirti jų skonius! Po muziejaus ėjome į pėdų taką, masažavome savo kojas ir patyrėme labai gerų jausmų! Susėdome pavalgyti prie Nemuno kranto bei braidėme Nemune, buvo nuostabu!!! Prieš važiavimą namo nuvykome į Birštono apžvalgos bokštą. Nemuno upę žvelgėme iš 45 metrų aukščio, o vaizdas buvo FANTASTIŠKAS! Gera žiūrėti į draugus, kurie įveikė savo aukščio baimę ir užkopė į patį viršų! Grįžtant papasakojome savo įspūdžius, nuotaikas bei emocijas. Ši kelionė įstrigs mumyse ilgą laiką!

KETVIRTOJI IR PASKUTINĖ STOVYKLOS DIENA

Piešimas ant sienos bei ėjimas prie vandens į Paežerio kaimą. Liūdna tai pripažinti, bet šiandien buvo paskutinioji stovyklos diena… Šią paskutinę dieną norėjome padaryti visos stovyklos aptarimą, refleksiją, tad ėjome į mokyklos koridorių piešti savo emocijas, patirtas per tas keturias dienas. Visiems labai puikiai pavyko tai perteikti ne žodžiais, o piešiniais!!! Po visų aptarimų ėjome į Paežerio kaimą prie ežero. Su mikroskopu tyrėme ežero vandenį, dumblus bei musėles. Po visų darbų atsipalaidavome. Mėgavomės vandeniu, daug maudėmės, kepėme dešreles ir juokėmės su draugais! Su gera kompanija – nuotaika geresnė!

Ačiū organizatoriams už šią stovyklą, ačiū ir dalyviams!️ Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už pagalbą ir dovanėles!

Stovyklautojos Lukrecija Stulgytė, Barbora Šaltytė

Įspūdžiai iš vasaros stovyklos