Knygnešio diena pradinukams

Kovo 16-ąją minime Knygnešio dieną, prisimename ir pagerbiame žmones, spaudos draudimo metais platinusius lietuviškas knygas, tapusius kovos dėl lietuviškos spaudos simboliais. Šia proga bibliotekininkė Zita ir aš pakvietėme pradinių klasių mokinius į dvi netradicines pamokas, kurių metu ne tik pačios ir į pagalbą pasikvietusios vyresnius mokinius pasakojome apie knygnešius, jų darbą, tykojusius pavojus, bet ir pasiūlėme mokinukams išbandyti „vargo mokyklos“ privalumus: kiekvienas pabandė rašyti ant medinių lentelių plunksna, skaitė laikraštį „Varpas“, o pamokos pabaigoje sulaukė svečio – į klasę su knygų ryšuliu įsliūkinusio... knygnešio.

Tikimės, kad kitokia pamoka kiekvieną paskatino suklusti ir papildė žinių skrynelę.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Marytė Karpienė

Ankstesnis straipsnisĮdomioji ekologija
Sekantis straipsnisNetradicinės pamokos Knygnešio dienai paminėti