Ketvirtokų kelionės po ES šalis

Ketvirtokų kelionės po ES šalis

Ketvirtokai, prisidėdami prie gimnazijoje vykdomo projekto „Mokyklos Europos Parlamento Ambasadorės“, šiemet toliau tęsia įvairias pažintines veiklas. Tai vyko kovo 1 d. pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamokose. Žiūrėdami video „Lietuva – Europos Sąjungos šeimos narė“, „Europos Sąjungos valstybės, vertybės ir prioritetai“, „Naujos galimybės įstojus į Europos Sąjungą“, jie susipažino su Sąjungos susikūrimo istorija, jos simboliais, šūkiu, išklausė himną. Mokiniai domėjosi, kuo ši Sąjunga reikšminga ir naudinga Lietuvai bendrai, kuo ji prisideda prie kiekvieno mūsų gerovės, kaip pagerėjo gyvenimo kokybė. Mokiniai pasakojo, kad jie su šeimomis pasinaudojo galimybe laisvai keliauti po Šengeno šalis, o bendra valiuta panaikina paslaugų pirkimo problemas kitose šalyse, palengvina ir įvairių prekių kelionę iki mūsų stalo. Ypač mokinius sudomino galimybė rinktis tolimesnes studijas kitose šalyse. Labai nuodugniai išsinagrinėjome Europos valstybių žemėlapį. Skaičiavome, kiek valstybių jau įstojusios į Sąjungą, o kiek dar tik kandidatuoja. Piešdami Europos Sąjungos žemėlapį mokiniai sužinojo kiek gyventojų gyvena atskirose valstybėse, kokio dydžio jų teritorijos, kaip toli jos yra nuo Lietuvos. Internetinėje informacijos sistemoje mokiniai ieškojo informacijos apie pasirinktą ES šalį, domėjosi, kokia kalba kalbama kitose valstybėse, kokios ten yra garsios lankytinos vietos, kaip vadinasi sostinė. Kiekvienas mokinys, surinkęs reikiamą informaciją, paruošė pristatymą PowerPoint programa ir pademonstravo klasės draugams. Ketvirtokams iškilo ir daugiau įvairių klausimų, kuriais jie noriai pasidomės ir kitą kartą pasidalins su draugais.

Mokytoja Milda Grinevičienė

Ankstesnis straipsnisDalyvavome respublikinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ pusfinalyje
Sekantis straipsnisSusitikimas su Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovais