Didysis Lietuvių Kalbos Žodynas keliauja po Lietuvą

Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos bendruomenė džiaugiasi turėdama galimybę tapti Didžiojo Lietuvių Kalbos Žodyno kelionės per Lietuvą dalimi. Nuo š. m. balandžio 19 d. iki gegužės 3 d. gimnazijos mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę prisiliesti prie šio lietuviško lobyno, kuriame pateikiama senoji ir dabartinė lietuvių kalbos leksika. Didysis Lietuvių Kalbos Žodynas yra vienas didžiausių žodynų pasaulyje (t.1–20, 1941–2002 m.)

Idėja – keliaujanti per Lietuvą ekspozicinė Žodyno tomų spintelė kilo Arklėnų kaime gyvenančiam lietuvybės puoselėtojui, lietuvotyrininkui Daugvardui Noreikiui, kuriam svarbi Lietuvos ateitis, jos kalba, kultūra, dvasinės vertybės ir pagarba lietuviškam žodžiui. Šios akcijos tikslas – ne tik demonstruoti Lietuvių kalbos didžiojo žodyno tomus, bet ir priminti žodyno istoriją, reikšmę bei lietuvių kalbos, kaip vienos seniausių iš gyvų kalbų, unikalumą.

Tautos dvasia gyvena mūsų kalboje.

Bibliotekininkė Zita Šaltė

Ankstesnis straipsnisLietuva mini 20 metų sukaktį Europos Sąjungoje