„Infliacija ir kainų stabilumas“

Gegužės 9 dieną, Europos dieną, II g klasėje vyko ekonomikos pamoka „Infliacija ir kainų stabilumas“.

Pamokos pradžioje mokiniai dalyvavo aukcione. Naudodami „pinigėlius“-sąvaržėles konkuravo įsigydami šokoladukus. Kaskart prieš aukcioną gaudami vis daugiau „pinigėlių“, mokiniai už tokį pat šokoladuką mokėjo vis daugiau. Diskusijoje, kuri vyko pasibaigus žaidimui, mokiniai išsiaiškino, kad tai įvyko dėl to, kad prekių buvo mažai, o „pinigėlių“ gaudavo net kelis kartus daugiau. Jie padarė išvadą: „pinigėliai“ nuvertėjo dėl infliacijos.

Po to žiūrėdami mokomąjį filmuką mokiniai aiškinosi sąvokas: infliacija, defliacija, kokios kainos yra stabilios, kodėl taip svarbu, kad infliacija neperkoptų numatytos ribos ir kokia ES institucija rūpinasi, kad kainos būtų stabilios.

Naudodami mokomąją programėlę mokiniai mokėsi apibrėžimus ir įgytas žinias pasitikrino atlikdami testą.

Mokytoja Daiga Milkintienė

Ankstesnis straipsnisMepa pamoka. Paminėjome Europos dieną