Mepa pamoka. ES vertybių aktualizavimas skaitytuose kūriniuose

Apie ES vertybes galima kalbėti iš įvairių perspektyvų. Šį kartą per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas dirbdami porose gimnazistai pagrindines ES vertybes aptarė prisimindami skaitytus kūrinius ir rinkdami argumentus.

Iš pirmo žvilgsnio nesudėtinga užduotis pareikalavo nemažai pastangų, o darbų pristatymas ir aptarimas atnešė daug naudos. Visų pirma, mokiniai ne tik prisiminė kūrinius, grupavo juos pagal atskiras temas, rinko kuo svaresnius argumentus, pristatytdami ir diskutuodami su klasės draugais gynė savo nuomones, bet ir apmąstė, kokios vertybės daugiausiai išryškinamos skaitytuose programiniuose ir ne tik kūriniuose. Be to, mokiniai turėjo argumentuoti, ar bėgant laikui vertybės keičiasi ir kodėl.

Tai buvo darbingos pasiruošimo rašiniui pamokos.

Mokytoja Marytė Karpienė

Ankstesnis straipsnisEdukacinė išvyka
Sekantis straipsnisLaimėjimas eilėraščių konkurse „Tau, mamyte“