Mepa pamoka. Lietuvių kalbos įdomybės mano šeimoje

Mepa pamoka. Lietuvių kalbos įdomybės mano šeimoje

Norėdami paskatinti mokinius gerbti kitų kalbų ir kultūrų įvairovę, pirmiausia turime išmokyti pamilti savo kalbos ir kultūros savitumus. Pagarba kalbai, kultūrai, šaliai prasideda šeimoje. Taip pat nuo šeimoje puoselėjamų vertybių priklauso požiūris į tradicijas, jų tęstinumą.

Šį kartą išsikėlėme tikslą patyrinėti, kiek mūsų šeimose dar gyvos tarmės. Mokiniai kalbėjosi su tėvais, seneliais ir fiksavo dar vartojamus tarmiškus žodžius, posakius, užrašė jų reikšmes. Klasėje pristatydami savo darbus mokiniai aiškino, iš kokių tarmių kilę žodžiai, siūlė atspėti jų prasmę.

Iš pradžių užduotis mokiniams pasirodė sunki, bet apibendrindami pripažino, kad buvo įdomu, nesitikėję tiek daug atrasti, kad į šią veiklą noriai įsijungė ir šeimos nariai, o surinkta ir užfiksuota medžiaga išliks kaip savotiškas šeimos palikimas, nes tarmiškų žodžių vartojimas kasdienėje kalboje nyksta.

Mokytoja Marytė Karpienė

Ankstesnis straipsnisLaimėjimas eilėraščių konkurse „Tau, mamyte“
Sekantis straipsnis„Kaip nubrėžti trajektoriją nuo žinių iki sėkmės“