INTEGRUOTŲ VEIKLŲ DIENA, SKIRTA EUROPOS KALBŲ DIENAI PAMINĖTI

Kiekvienais metais rugsėjo 26 d. visoje Europoje minima kalbų diena, siekiant pabrėžti kalbų mokymosi svarbą ir skatinti daugiakalbystę. Tai puiki proga įvertinti kalbų įvairovę, kurios dėka galime geriau suprasti vieni kitus, bendrauti, keliauti ir jaustis pasaulio piliečiais. Šiai progai paminėti mūsų gimnazijoje vyko integruotų veiklų diena „Kalbos jungia pasaulį“, kurios metu mokiniai buvo pakviesti sudalyvauti protmūšyje apie Europos kalbas bei susipažinti su kaimynų latvių kalba. Jau visą praėjusią savaitę 5–8 ir II–IV klasių mokiniai mokėsi suprasti latvių kalbą, bandė išsiaiškinti ar tikrai ji labai panaši į mūsų gimtąją kalbą ir gilinosi į jiems skirtas užduotis. Penktokai paruošė pristatymą, kuriame pateikė panašius latviškus ir lietuviškus žodžius, o šeštokai padainavo nuotaikingą latvišką dainą. Septintokai deklamavo latviškus eilėraščius, aštuntokai gilinosi į latviškų patarlių įvairovę ir pateikė lietuviškus jų atitikmenis. II g klasės mokiniams teko bene sunkiausias iššūkis – jie turėjo iškepti blynus pagal latviškai parašytą receptą ir visą procesą nufilmuoti. Nelengva užduotis laukė ir IV g klasės mokinių – jie sekė latvišką pasaką „Kaip sena moteris bandė saulei duoną nunešti“. Ruošdami pristatymus visų klasių mokiniai ne tik sužinojo daug įdomių faktų apie latvių kalbą, palygino ją su mūsų gimtąja kalba bet ir pagilino/ugdėsi bendrąsias bei dalykines kompetencijas/komunikavimo, kūrybiškumo bei kultūros pažinimo kompetencijas.

Užsienio kalbų mokytojos Lida Baltrušaitienė, Reda Mėlinienė, Virginija Bartkienė

Ankstesnis straipsnisPilietiškumą ugdanti edukacija
Sekantis straipsnisPilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas