Integruota dailės-istorijos-tikybos pamoka „Atminties kelias“, skirta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai

Integruota dailės-istorijos-tikybos pamoka „Atminties kelias“, skirta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai

 Mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną, dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Šią akciją inicijuoja dailės, tikybos ir istorijos mokytojos, kurios mokinius skatina prisiminti holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200 ir viena iš tokių vietų yra Nemakščių seniūnijoje. 

 Šiemet integruotoje pamokoje – pilietinėje akcijoje dalyvavo 5 klasės mokiniai. Jie dailės pamokoje paruošė atminimo akmenėlius, nes akmuo žydų tradicijose simbolizuoja amžinumą. Penktokai ant akmenėlių piešė žydų vieną iš religijos simbolių – Dovydo žvaigždę. Tikybos pamokoje supažindino su Lietuvos žydų gyvenimu, papročiais bei tradicijomis. Istorijos pamokoje aptarė judaizmo religijos simbolius, žydų bendruomenės indėlį į Lietuvos kultūrą ir susipažino su antrojo pasaulinio karo metu vykdomu holokaustu. Mokiniai nuotolinėje pamokoje stebėdami mokytojos skaidres išsiaiškino, kur Nemakščių seniūnijoje yra vieta, kurioje 1941 m. rugpjūčio 22 d. buvo sunaikinti Nemakščių geto žydai – 340 moterų ir vaikų. 

 Tiesa, karantino sąlygomis šios vietos aplankyti šiemet nebuvo galimybės, bet manau, kad penktokai suprato, kad holokaustas nėra tik žydų tragedija, kad tai buvo mūsų visų netektis, kad tie žmonės, kurių netekome, buvo mūsų valstybės piliečiai.

Istorijos mokytoja Ineta Stankuvienė

 
Ankstesnis straipsnisPirmieji žingsneliai didelių projektų link
Sekantis straipsnisIntegruotos veiklos