Kitokios muzikos pamokos

Kitokios muzikos pamokos

 Visą mėnesį mes, šeštos klasės mokiniai, kartu su mokytoja Vaida Baltrušaitiene muzikos vaizdo pamokų metu gilinomės į senuosius lietuvių papročius ir tradicijas. Netradicinių pamokų metu aptarėme kalendorines šventes ir senuosius lietuvių papročius nuo sėjos iki linarūtės. Per paskutinę pamoką prieš atostogas aptarėme senuosius Vėlinių papročius, sužinojome, kad buvo raudonai ir juodai marginami kiaušiniai, kuriuos nešdavo ant artimųjų kapelių, bei išklausėme labai gražią Ilgių dainą „Ėjau per lauką, žali rugučiai“.

 Tačiau ypatingai daug sužinojome apie senųjų mūsų bendraamžių piemenukų gyvenimą. Pasirodo, kad jis nebuvo toks paprastas ir nerūpestingas kaip dabar, kuomet mes turėdami viską negebame to įvertinti ir branginti. O kad būtų lengviau įsijausti, kaip tuomet atrodė piemenų gyvenimas, patys dainavome jų dainas, gilinomės į šventes ir kasdienybę, išmokome groti dūdele „Kurpių šokį“, klausėme, analizavome lietuvių ir užsienio kompozitorių sukurtus kūrinius šia tema, žiūrėjome video pamokas, diskutavome.

 Baigiamasis mūsų pamokų ciklo akcentas mums buvo pats įdomiausias. Tai muzikinio mąstymo žemėlapio kūrimas. Remdamiesi įgyta patirtimi klausėmės P.Čaikovskio kūrinio „Piemenų šokis“, dalijomės mintimis su klasės draugais, kas turėtų atsispindėti šiame žemėlapyje, klausėme kūrinio ir sekėme instrumentų seką kūrinyje, kūrėme vaizdinius.

 Šios veiklos metu dar kartą įtvirtinome muzikos reikšmę artimiausioje aplinkoje, įgijome naujos patirties ir supratome, kad turime branginti tai, ką turime.

Eglė Radžiūtė, 6 klasės mokinė

Ankstesnis straipsnisINFORMACIJA
Sekantis straipsnisProjekto “Olimpinis mėnuo” dalyvių apdovanojimai