KK projekto veiklos. Eksperimentas. Fotosintezė.

Įgyvendindami ES projekto „Kokybės krepšelis“ veiklas, mokiniai rinko informaciją apie fotosintezę ir išsiaiškino, kad fotosintezė vyksta tik su saulės šviesa, kuri teikia augalams energiją. Tad be saulės nebūtų jokios gyvybės. Saulės energijos pagalba žalias augalo lapas iš anglies dioksido ir vandens pagamina chlorofilą, angliavandenį (gliukozę) ir deguonį – tai vadinama fotosinteze. Priešinga šiai reakcija vyksta naktį, kai augalai skaido angliavandenį į anglies dioksidą ir vandenį.

Kad mokiniai suprastų fotosintezės procesą pirmiausiai susipažino su augalinės ląstelės sandara, lapo sandara, išsiaiškino asimiliacinio audinio svarbą fotosintezei. Mokiniai mikroskopu stebėjo elodėjos lapo ląsteles – asimiliacinį audinį. Matytą vaizdą – asimiliacinį audinį nusipiešė ir nupaveikslavo.

Išsiaiškinę kokia yra lapo ląstelinė sandara mokiniai atliko tyrimą „Fotosintezė“. Šio tyrimo metu nustatė, kad žalieji augalai gali gaminti deguonį, esant saulės apšvietimui ir kuo daugiau šviesos gauna augalai tuo fotosintezė vyksta intensyviau.

Biologijos mokytoja Rūta Dambrauskaitė

Ankstesnis straipsnisHelovynas
Sekantis straipsnisEksperimentas. Vandens telkinio ekosistemos tyrimas.