Neįprasta Kaziuko mugė

Šiandien, kovo 4 d., mūsų gimnazijoje Kaziuko mugė buvo paminėta kiek neįprastai. Gimnazijos administracija drauge su mokinių taryba nusprendė, jog atsižvelgiant į susidariusią padėtį Ukrainoje, Kaziuko mugės prasmė šiemet būtų ne parduoti, o dovanoti, aukoti ir padėti.

Mokiniai ruošėsi tam iš vakaro – skelbė kvietimą prisidėti prie paramos Ukrainai, pynė dvispalves (mėlynas – geltonas) juosteles – apyrankes, ruošė tarą paaukotiems daiktams.

Nuo ankstyvo ryto mokinių savivaldos atstovai pasitiko kiekvieną, norintį prisidėti prie paramos ir paaukojusiam maisto ar kitų reikalingų daiktų, dovanojo dvispalvę apyrankę kaip padėkos ir ukrainiečių palaikymo ženklą.

Po 2 pamokų visi rinkosi prie aktų salės, kur vedėjai pasveikino su gražia pavasario švente, palinkėjo džiugių akimirkų. Kadangi jau iš anksto buvo paskelbti piešinių ir posmų, skirtų Kaziukui, konkursai, kuriuose dalyvavo 5-8 kl. ir I-II g kl. mokiniai, tai posmų kūrėjai paskaitė savo nuotaikingus, žaismingus ketureilius apie Kaziuką, buvo išskirti Aušros Laukšaitės, Kamilės Sirtautaitės ir Barboros Šaltytės eilėraštukai. Už puikius posmus gimnazijos direktorė Dalia Mačiulaitienė kūrėjus apdovanojo Kaziuko lauktuvėmis. Paskui pasidžiaugta mokinių piešiniais – Kaziuko portretais, iš kurių išsiskyrė Deimantės Tautkutės, Gustės Masiulytės ir Agnės Zubrickaitės darbeliai. Nugalėtojai irgi gavo lauktuvių. Visiems patiko 3, 4 klasių mokinių įvairiais instrumentais atliekamos liaudiškos melodijos, septintokų daina, lumzdelio bei kanklių melodija. Ypač visus sužavėjo III g kl. mokinių parengtas liaudiškas šokis. O vėliau galėjome nusipirkti medžio dirbinių, įvairiaspalvių verbų. Visi pinigai, gauti pardavus medžio dirbinius, buvo pervesti į VŠĮ „Mėlyna ir geltona paramos“ sąskaitą.

Nesvarbu, kad nebuvo didelio tradicinio Kaziuko mugės šurmulio, svarbu, kad savo darbais įprasminome šią dieną.

Elena Vaitkuvienė

Neįprasta Kaziuko mugė
Ankstesnis straipsnisPiešinių konkursas „Piešiu patarlę“
Sekantis straipsnisKonkursas „Piešinys – matematikos uždavinys“