Pirmokų bandymai STEAM

Steam – tai tikrovės reiškinių ir objektų tyrinėjimas bei pažinimas, mokymasis įgytas žinias pritaikyti praktiniame gyvenime. Nuotolinio mokymo laikotarpiu mokiniai nori turiningai ir naudingai leisti savo laisvalaikį namuose. Pirmokai labai pamėgo įvairius bandymus. Šiuo metu aplinkoje įvairiu pavidalu labai daug vandens. Tad visas sausio mėnuo buvo skirtas vandens būsenų ir savybių tyrimams. Susipažindami su kietos būsenos vandeniu, jie, puošdami savo kiemus, lipdė sniego senius, gamino įvairiaspalvius ledo „paveikslus“.

Pasirodo, sniego senius galima lipdyti ne tik lauke iš sniego! Ir būnant kambaryje juos galima pasidaryti. Tam reikia iš druskos, sodos ir skalbimo priemonių mišinio pasigaminti dirbtinį sniegą. O tada suteikiama laisvė lakiai vaikiškai vaizduotei ir mes turime dailių spalvingų „sniego senių“. Smagiausias momentas yra tada, kai tokį senį užpilame su acto tirpalu ir stebime įdomų jo tirpimo procesą, panašų į vulkano lavos tekėjimą. Išvada: veikiamas tirpiklio tirpsta ne tik sniegas, bet ir druska, skalbimo priemonės, soda.

Bet daugiausiai įdomių tyrimų galima atlikti su skystąja vandens būsena. Tai ir vandens plėvelės tamprumas, spalvų difuzija, skirtingų tankių tirpalų osmosas ir ko tik dar nesugalvosi... Atlikdami šiuos bandymus mokiniai sužinojo, kad servetėlės medžiaga yra lengvai laidi vandeniui, o didesnio tankio tirpale lėčiau pasklinda dažinės medžiagos, tikrai pritaikys praktikoje išvadas, kad šiltame vandenyje cukrus greičiau tirpsta, nei šaltame. Bandymus pirmokėliai atliko padedami šeimos narių. Kartu jie praleido daug įdomių ir šiltų akimirkų. Dėkojame jiems!

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Milda Grinevičienė

Ankstesnis straipsnisPirmokai priėmė Sveikatiados „Rytinės mankštos” iššūkį