Tarptautinė tolerancijos diena

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Minint Tarptautinę tolerancijos dieną, gimnazijoje lapkričio 16 d. vyko akcija „Parodykime pagarbą kitiems ir sau pačiam“.

Su mokiniais Tolerancijos tema buvo kalbėta tiek per klasės valandėles, tiek per įvairias pamokas. Pradinių klasių mokiniai, kartu su psichologe Rasa aiškinosi tolerancijos reikšmę, diskutavo, kodėl svarbu būti tolerantiškam, mokėsi suprasti ir užjausti vienas kitą. Aptarė (ne)tolerancijos pavyzdžius mokykloje ir žmonių istorijoje.

Šių metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė, todėl per pamokas mokiniai bandė jas kurti. Dėlionėse atsispindėjo tolerantiško žmogaus savybės bei mintis, kad netolerancijos situaciją galima išspręsti ir pakeisti, kad kiekvienas jaustųsi gerai.

Socialinė pedagogė Gražina Jocienė

Ankstesnis straipsnisTuriu augintinį ir juo džiaugiuosi
Sekantis straipsnisAdventas