Viešojo kalbėjimo konkursas „Žodžio galia“

Viešojo kalbėjimo konkursas „Žodžio galia“

Vykdydami MEPA projekto veiklas prieš atostogas II g klasėje organizavome viešojo kalbėjimo konkursą „Žodžio galia“.

Pirmiausiai vieną pamoką ruošėmės šiam konkursui: prisiminėme ES vartojamas kalbas, žmonių migraciją, diskutavome apie gebėjimo kalbėti keliomis kalbomis svarbą, didelį dėmesį skyrėme lietuviško žodžio savitumui, skambėjimui, galiai. Namuose pagal pasiūlytą planą mokiniai rinko medžiagą, ruošėsi kalbėti viešai: mokėsi savarankiškai parengtus tekstus, ruošė papildomą medžiagą, apgalvojo prisistatymą, žiūrovų sudominimą. Konkursas vyko aktų salėje. Žinoma, ne visiems pavyko: kai kurie mokiniai iš jaudulio pamiršo dalį teksto, kiti nepakėlė akių nuo parengtos medžiagos. Tačiau buvo ir labai gražių viešojo kalbėjimo pavyzdžių (net pusei mokinių pavyko!). Patys mokiniai ne tik įsivertino savo veiklas, bet ir motyvuotai išrinko nugalėtoją – Gustę.

Reflektuodami mokiniai pasakė, kad jaudinosi, nes jiems atrodė, tarsi salė būtų pilna žiūrovų, kad tam tikru momentu pasijautė lyg tikri oratoriai. Ir visi akcentavo: tai buvo tikrai gera patirtis ir savęs išbandymas.

Lietuvių kalbos mokytoja Elena Vaitkuvienė

Ankstesnis straipsnisDiskusija „Ar mes tolerantiški?“
Sekantis straipsnisProjektas „Atsisveikinimas su vaikyste“