Šokolado dirbtuvės

Kovo 9 dieną Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos pirmokai, siekiant ugdyti mokinių verslumą, lankėsi Šiaulių „Rūtos“ šokolado muziejuje ir edukacijoje pagal kultūros pasą „Šokolado dirbtuvės“, kur galėjo patirti šokoladą visais savo pojūčiais – klausa, rega, uosle, skoniu ir lytėjimu! Čia ne tik išgirdo šokolado istoriją, praplėtė žinias apie senųjų Centrinės Amerikos gyventojų kultūrą, Europos karalių ir Lietuvos dvarų gyvenimą, bet ir sužinojo, kaip kakavmedžio sėklos virsta šokoladu, kuo skiriasi juodasis nuo baltojo šokolado, bet ir patyrė kūrybos džiaugsmą. Muziejaus dirbtuvėse pamatė visą šokoladinių saldainių gaminimo procesą bei patys trumpam tapo šokolado meistrais! Derindami šokoladą su įvairiais pagardais savo rankomis pasigamino šokoladinius saldainius ir čia pat jų paragavo. Namo grįžo su pačių pagamintu skanėstų lauknešėliu, įspūdžiais ir žiniomis.

Dauguma mokinių užaugę norėtų dirbti šokolado fabrike.

Mokytoja Jūratė Dumskienė

Ankstesnis straipsnisSėkmė rajoninėje technologijų olimpiadoje
Sekantis straipsnisTeisinių žinių konkursas „Temidė“