Vaikiškos knygos diena

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu. Vaikai auga kartu su pasakomis, su eiliuotais kūriniais, kartu su knygomis, auga, auga ir išauga knygą kaip rūbą… Smagu sugrįžti į vaikišką pasaulį, atrasti vis naujų įdomių knygų, kiek smagių akimirkų kelia vaikystė!

Balandžio 1 d. pradinių klasių mokiniai, jų mokytojai ir visi prijaučiantys vaikiškai knygai sugužėjo į gimnazijos aktų salę, kur vyko Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė. Ją praturtino svečiai iš Tauragės – vaikiškų eilėraščių knygų autorius Jonas Jakštaitis-Šapelis ir literatas Eugenijus Šaltis.

Šventėje Eugenijus Šaltis šmaikščiai pristatė vaikiškų knygų autorių, papasakojo apie jo kūrybos kelią, supažindino su jo rašomais eilėraščiais, išgirdome istorijų, kaip autoriui gimsta kūriniai. Vaikai turėjo galimybę paskaityti autoriaus eilėraščių. Trečiokė Gustė Sabockytė paskaitė savo kūrybos eilėraštį apie Nemakščius. Galbūt tai būsimos rašytos kelio pradžia...? (lauksime tęsinio...)

Paklausę Šapelio eilių, pasukome į vaikiškos pasakos pasaulį. Kiekviena klasė buvo pasiruošusi pateikti pasaką kitaip. Vieni pasakas kūrė, kiti jas vaidino. Už jų meniškumą, išradingumą visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, bei rankų darbo knygų skirtukais.

Bibliotekininkė Zita Šaltė

Vaikiškos knygos diena
Ankstesnis straipsnisDailyraščio konkursas
Sekantis straipsnisSTEAM – tylus augalų gyvenimas