Sudalyvavom akcijoje

Ruduo lietuvių tradicijose visada buvo laikomas vasaros sezono darbų pabaigos ir padėkos už gausų derlių laiktotarpiu.Ta proga visuose regionuose būdavo rengiamos derliaus šventės. Būdamos labai aktyvios ir kūrybingos, ketvirtokų mamos pasisiūlė spalio 20 dieną klasėje suregti moliūgų skaptavimo ir puošimo dirbtuvėles. Jau ryte mokiniai atsinešė ir pasiruošė darbui moliūgus. Kol laukė edukacijos, jie tarėsi kokį vaidmenį skirs savo moliūgui. Tai turi būti panašu į Dėdę Dėrlių arba į gražų žibintą. Sugužėjo ilgai lauktos mamytės. Jos atsinešė įrankius: peilius, skabtukus, netgi elektrinį grąžtą! Pirmiausia mamos visiems papasakojo ir pamokino, kaip reikia saugiai elgtis su darbo įrankiais. Papasakojo, kokia Derliaus šventės kilmė ir prasmė, kodėl tam jie pasirinko skaptuoti moliūgą. Na ir pagaliau entuziastingai visi kibome į darbus! Vaikai net suplukę dūrė, pjovė, gramdė, gręžė, badė ir gražino savo moliūgą. Dirbome labai susikaupę. Ir štai galutinis rezultatas – mieli, puošnūs bei simpatiški moliūgai ir moliūgėliai išsirikiavo aplink oriausiai atrodantį skrybėliuotą Dėdę Derlių. Nuoširdžiai dėkojame nepailstančioms mūsų mamytėms Aušrai, Agnei, Giedrei, Laurai, Virginijai ir Rūtai. Taip mes kūrybiškai prisijungėme prie NMMG Mokinių tarybos organizuotos akcijos „Oranžinis ruduo“ ir papuošėme gimnazijos kiemelį. Nes mokykla mums yra kaip šviesos namai, kviečiantys sužinoti, pažinti ir patirti.

Pradinių klasių mokytoja Milda Grinevičienė

Ankstesnis straipsnisIšvyka į Kauno Kazio Binkio teatro dokumentinį/prevencinį spektaklį „Spąstai“
Sekantis straipsnisNuo Tautos Susirinkimo iki Europos Parlamento